Zjazd Sprawozdawczy i Nadzwyczajny

W dniu dzisiejszym odbył się Zjazd Sprawozdawczy i Nadzwyczajny naszego Hufca. Zaszczycił nas swoją obecnością Zastępca Prezydent Miasta Zabrza Pan Jan Pawluch, który skierował do naszych instruktorów i funkcyjnych ciepłe słowa.

W naszym gronie gościliśmy również z-czynię Komendantki Chorągwi a równocześnie pełnomocnika na nasz Zjazd druhnę hm. Aleksandrę Lechocką, z-cę przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Chorągwi druha hm. Andrzeja Żurka oraz przyjaciół z Stowarzyszenia Ruchu Harcerskiego „Czuwaj” na czele z przewodniczącą druhną hm. Danutą Baczyńską – Kasprzyca.

Po przedstawieniu sprawozdania Komendy Hufca, Komisji Rewizyjnej Hufca, oceny pracy Komendy Hufca przez Komendę Chorągwi, na wniosek Komisji Rewizyjnej odbyło się głosowanie w sprawie absolutorium dla członków Komendy Hufca. Wszyscy członkowie Komendy uzyskali absolutorium. Na wniosek Komendanta Hufca Zjazd również powołał w skład Komendy Hufca na funkcję zastępczyni Komendanta Hufca druhnę hm. Natalię Pokrątka. Zjazd zakończyła obrzędowa „iskra Przyjaźni”.