Informacje


Narodowe Święto Niepodległości

Dziś reprezentacja naszego hufca wzięła udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Spod hufca udaliśmy się na uroczystości na Placu Warszawskim, następnie przemaszerowaliśmy ulicą 3 Maja w pochodzie pod tablicę pamiątkową przy Muzeum Górnictwa Węglowego gdzie włodarze miasta złożyli wieńce. Później wraz z pochodem udaliśmy się na uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Św. Anny. Po mszy odbyło się złożenie kwiatów przez poczty kwiatowe.


Pamiętamy!

Do Święta Wszystkich Świętych został jeszcze niecały miesiąc. Jako harcerze tym bardziej winniśmy pamiętać. Dzisiaj 4 druhny z 6 GDH „Brzask” udały się na rokitnicki cmentarz, na którym odwiedziły i uporządkowały groby powstańców i żołnierzy.

Już wiemy, że to dopiero początek kolejnej akcji. Tym razem całej drużyny.

Dziękujemy dh. Natalii Maślance, dh. Emilii Garbacik, dh. Wiktorii Kroeninger i dh. Magdalenie Tarza za kawał dobrej roboty!

Służba!