X Zabrzańska Noc Muzeów

W ubiegłą sobotę o 17:00 w Muzeum Miejskim w Zabrzu z okazji X Zabrzańskiej Nocy Muzeów, można było wziąć udział w uroczystym otwarciu wystawy „Była taka drużyna – 3 Drużyna Harcerzy im. Tadeusza Kościuszki w Zabrzu 1945-1950”.

Podczas wernisażu można było osobiście poznać członków drużyny, którym poświęcona jest ta wystawa, chętni mogli również wziąć udział w biegu patrolowym jak i posłuchać gawędy druha komendanta. Chętnych do zwiedzania nie brakowało, podczas wernisażu muzeum było niemalże pełne. W wydarzenie to włączyli się harcerze z naszego hufca ale również nie zabrakło przyjaciół z pobliskich hufców.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy wystawie, a jeśli jednak komuś z Was nie udało się obejrzeć wystawy w sobotę, to jeszcze do 22 września macie szansę nadrobić zaległości. A naprawdę warto.