Betlejemskie Światło Pokoju

W weekend reprezentanci naszego hufca wzięli udział w różnych uroczystościach związanych z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju. Byliśmy w Zakopanem, Wiedniu, Świcie (na Słowacji) a także w Częstochowie na Jasnej Górze.

W sobotę phm. Dariusz Schuppik szef Klubu LOK „Druh”, podczas uroczystości w Wiedniu odebrał Betlejemskie Światło Pokoju od Austriackich skautów. W tym samym czasie odbywał się Betlejemski Zlot gdzie phm. Marek Pęczak członek służb zlotowych relacjonował dla ZHP przekazanie Światła w miejscowości Świt na Słowacji a następnie na Głodówce w Zakopanem. W niedzielę Betlejemskie Światło Pokoju dotarło również na Jasną Górę w Częstochowie gdzie przedstawiciele 27 Gromady Zuchowej „Zuchy Pomponiki”, 36 Zabrzańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wataha” im. Szarych Szeregów, Klubu LOK „Druh”, Komisji Stopni Instruktorskich oraz Komendy Hufca odebrali Betlejemskie Światło Pokoju i bezpiecznie przywieźli je do Zabrza.

16 grudnia podczas Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi oficjalne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju włodarzom i mieszkańcom miasta.