Zespół Programowy


Zespół programowy naszego Hufca to przede wszystkim osoby chętne do pomocy, świetni organizatorzy, liderzy, a także głowy pełne szalonych pomysłów. W obecnym składzie dopiero zaczynamy swoją współpracę i ciągle się docieramy. Wśród nas znajdują się ludzie o wszelakich uzdolnieniach, różnorodnym wykształceniu i jeszcze ciekawszych zainteresowaniach, o czym możecie poczytać poniżej. Jeżeli potrzebujesz pomocy związanej z programem, propozycjami programowymi, w ramach karty próby chcesz zostać koordynatorem imprezy harcerskiej, szukasz ciekawych pomysłów, to lepiej trafić nie mogłeś! Pamiętaj, że ludzi w zespole nigdy za wiele. Jeżeli tylko czujesz się na siłach, uważasz się za osobę z głową pełną pomysłów, szukasz możliwości rozwoju, wówczas gorąco zachęcamy do współpracy. Pamiętaj, że jesteśmy tu dla Ciebie!

p.krzeszow2
Paulina Krzeszowska - Szefowa Zespołu

Zastępowa w 9DSH „Płomień” i przyboczna w 29DSH „Flara”. Członkini Zespołu Programowego.

Chętnie pomagam przy rozpisywaniu kart prób na stopnie i sprawności, w wymyślaniu gier terenowych, konspektów zbiórek. Służę też pomocą przy projektach filmowych.

natalia_p500px
hm. Natalia Pokrątka

Członek Komisji Stopni Instruktorskich Hufca ZHP Zabrze. Szefowa Zespołu Programowego Hufca Zabrze. Zawodowo jestem szkolnym pedagogiem w gimnazjum i liceum oraz szkolnym doradcą zawodowym

Jeżeli tylko będę mogła pomóc, to postaram się znaleźć rozwiązanie każdego problemu. Szczególnie jednak zachęcam Was do kontaktu, gdy potrzebujecie pomocy w tworzeniu swoich instruktorskich kart prób, tworzeniu planów pracy jednostki, biwaku, a także jeżeli występują u Was w drużynach problemy wychowawcze, lub chcielibyście przygotować np. dla harcerzy starszych bądź wędrowników zajęcia dot. wybierania swojej ścieżki życiowej.

jutrosinski
ćwik Mariusz Jutrosiński

Członek Zespołu Programowego Hufca Zabrze, drużynowy 36 Zabrzańskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wataha” im. Szarych Szeregów.

Tak naprawdę ze wszystkimi, jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć albo opowiedzieć o problemach szkolnych to w miarę możliwości pomogę.

chrust
pwd. Michał Chrust

Instruktor z 9 Drużyny Starszoharcerskiej „Płomień”. Członek Zespołu Programowego.

Zawsze jak mam czas pomagam chętnym w zdobyciu wiedzy, którą sam posiadam. Wszystkie problemy natury ogólnej jeżeli jestem w stanie rozwiązać to rozwiązuje, cudami zajmują się moi harcerze :D

m.ostrowska1
Magdalena Ostrowska

Drużynowa w 9 DH „Płomień”. Członkini Zespołu Programowego.

Mogę pomóc w organizacji biwaków, zbiórek,  rozpisywaniu  prób na stopnie i sprawności.

ulka
pwd. Urszula Sołtysik

Drużynowa 17 Drużyny Wędrowniczej „Trampy” im. Mikołaja Kopernika. Członek Zespołu Programowego Hufca ZHP Zabrze.

Jeśli ktoś szuka osoby uzdolnionej plastycznie, to właśnie jestem ja. Poza tym, całkiem nieźle znajduję czas, nawet, jeśli teoretycznie nie powinnam go mieć, jestem dyspozycyjna. Można do mnie pisać o każdej porze z problemami, a ja nie obiecuję, że je rozwiążę, ale staram się.

delma
Magdalena Tarza

Drużynowa 6 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Brzask” im. Bolesława Chrobrego, członek Zespołu Programowego Hufca ZHP Zabrze.

Możecie zwracać się do mnie ze wszelkimi problemami jeśli chodzi o brak pomysłu na jakąś fajną majsterkę .

Więcej informacji wkrótce.

…@.pl

hyżak_n
Katarzyna Hyżak

Przyboczna w 9 Drużynie Starszoharcerskiej „Płomień”. Członkini Zespołu Programowego.

Jeśli ktoś cierpi na brak pomysłów zawszę chętnie dziele się moimi. Jestem osobą otwartą więc zawsze staram się pomagać i wysłuchać tych, którzy chcą porozmawiać.

manuela.wieczorek
Manuela Wieczorek

Członek Zespołu Programowego. Zastępowa.

Chętnie pomagam przy organizacji wydarzeń harcerskich (nocki, biwaki itp.), przygotowywaniu zbiórek, rozpisywaniu kart prób i wcielaniu ich w życie.

tymek
pwd. Tymoteusz Roliński

Drużynowy 18 Zabrzańskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Orkan” im. J. Kukuczki. Członek Zespołu Programowego.

Ze wszystkim – w końcu nawet jak sam czegoś nie wiem, to na pewno znam kogoś, kto wie. A osobiście do mnie – zagadnienia związane z musztrą, z „brzdąkaniem” na gitarze (bo grać nie umiem), z tworzeniem wszelkiego rodzaju relacji z imprez (zarówno tekstowych, jak i foto). Poza tym lubię pełnić funkcję oboźnego tudzież podobne – jeśli będzie Wam takowego potrzeba – śmiało. Poza tym, podobno straszna ze mnie gaduła i całkiem niezły słuchacz – więc chętnie pogadam tak naprawdę o wszystkim – od filozofii antycznej, po „Wpływ zorzy polarnej na rozwój fauny i flory w Tanzanii i Ugandzie”.

diab1
Arkadiusz Borowski

Drużynowy 13 Drużyny Harcerskiej „Fantastyczni”. Członek Zespołu Programowego.

Więcej informacji wkrótce.

avek
phm. Marek Pęczak

Jestem zafiksowany na punkcie współpracy zagranicznej i Japonii. W hufcu jestem w zespole promocji, pełnię rolę grafika, administratora i Social Media Ninja. Jeśli tylko jest taka potrzeba składam publikacje, szykuje dyplomy, zaproszenia, podziękowania i inne poligraficzne cuda. Ponieważ Zespół Zagraniczny powinien współpracować z Programem to również zasilam ten zespół. Poza  hufcem udzielam się również jako Instruktor dwóch wydziałów Głównej Kwatery: Wydziału Komunikacji i Promocji oraz Wydziału Zagranicznego. Jestem też członkiem Grupy Projektowej Jamboree  Polska2023.

Jeżeli stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu stron na fejsie, nie wiesz gdzie szukać aby nawiązać kontakty ze skautami, szukasz opiekuna na stopień albo masz problem natury wszelakiej, to pisz do mnie. Wprawdzie nie czuję się w tematach historycznych i finansowych ale znam wiele osób z ZHP które mogą Ci pomóc.